A fekete szalag napja

2015. szeptember 01., címkék: kanadai reformátusok, lányi gábor, évforduló

Az edmontoni Kálvin Magyar Református Egyház is delegációval képviseltette magát a totalitárius diktatúrák áldozatainak európai emléknapja alkalmából az albertai parlament épületében tartott megemlékezésen augusztus 23-án. Az emléknap eredetét az 1939. augusztus 23-án aláírt Molotov-Ribbentrop paktum adja, amely tragikus módon határozta meg a közép-kelet európai népek II. világháború alatti és utáni sorsát. Lányi Gábor lelkipásztor beszámolója a Parókia Portálnak.

Otthonra lelni a Karácsonyban

2013. december 22., címkék: advent 2013, karácsony, lányi gábor

Isten nem menekül. Pedig Ő teljes joggal megtehetné – írja áhítatában Lányi Gábor János advent negyedik vasárnapján.

Első magyar karácsonyi istentisztelet Fresnoban és Las Vegasban

2012. december 28., címkék: lányi gábor, amerikai magyar református egyház

Az Amerikai Magyar Református Egyház legújabban alapított gyülekezeteinek karácsonyi istentiszteleteit a közép-kaliforniai Fresnoban és a nevadai Las Vegasban tartották meg. A magyar nyelvű ünnepi igehirdetésre először került sor.